Telewizory

Telewizory 32 cale – czy wciąż warto się nad nimi zastanawiać?

8 października 2020

Czy małe telewizory, które mają tylko 32 cale, wciąż mają rację bytu? Czym powinny wyróżniać się takie produkty? Jaka powinna być ich rozdzielczość? Wreszcie, czy po prostu opłaca się nam kupić tak niewielkie urządzenie RTV? Sprawdźmy!

Telewizor 32-calowy – kiedy ma to sens?

Telewizory 32-calowe, dzięki swojej niskiej cenie i niewielkim rozmiarom, są łatwe do znalezienia i bardzo popularne. Klienci często wybierają te produkty, ponieważ poszukują kompaktowych rozmiarów i nowoczesnego wyglądu. Co więcej, telewizory te są często tańsze niż modele o większej przekątnej. Jeśli szukasz niedrogiego urządzenia, to telewizor 32 cale z matrycą LED może być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Klienci powinni jednak pamiętać, że tak mały telewizor ma też wady:

  • Telewizor 32-calowy ma bardzo ograniczony kąt widzenia. Osoby siedzące po bokach nie będą w stanie zobaczyć dokładnie całego ekranu.
  • W porównaniu z innymi urządzeniami, telewizory 32-calowe mają bardzo ograniczoną funkcjonalność. Na przykład, tylko kilka modeli posiada tuner.
  • Telewizory 32-calowe mają bardzo ograniczoną pojemność pamięci. Dlatego takie telewizory mogą być używane tylko przez krótki okres czasu.
  • Telewizor 32-calowy ma bardzo ograniczone możliwości podłączania. W przeciwieństwie do większych telewizorów podłączenie dysku USB lub urządzenia zewnętrznego do telewizora 32-calowego jest prawie niemożliwe.

Zalety telewizorów o przekątnej do 32 cali

Główną cechą tego rozmiaru jest poręczność. Telewizory 32-calowe są tak lekkie, że można je przenosić z jednego pokoju do drugiego. Są też dość cienkie, więc zmieszczą się nawet w ciasnych pomieszczeniach, gdzie trudno o wolną przestrzeń w dużej ilości.

W większości przypadków telewizory 32-calowe są bardzo przystępne cenowo. Sporo można kupić za mniej, niż 1000 złotych. Co ciekawe, są to produkty o całkiem dobrej specyfikacji, nierzadko oferujące nawet funkcje SmartTV. Takie modele ma np. Samsung, Philips ale i pozostałe duże firmy, które działają w tym obszarze rynku. Ekran często oferuje też wsparcie dla HDR, a preferowany system operacyjny to oczywiście Android TV. Jeśli chcemy wybrać smart TV, to zdecydowanie warto celować właśnie w tę platformę. Dlaczego? Bo ma największy sklep z aplikacjami, gdzie znajdują się też klienty VOD. Ilość świetnych apek zaskakuje tu bardzo pozytywnie! Możesz nie tylko oglądać ulubione seriale, ale np. grać w gry.

Ponadto, kąt widzenia najlepszych 32-calowych telewizorów jest bardzo szeroki. Dlatego osoby siedzące blisko telewizora mogą oglądać go bez żadnych problemów. To także użyteczne w grach, gdy takie urządzenie będzie pełnić raczej funkcję monitora podpiętego do konsoli.

Czy warto kupić 32-calowy telewizor w 2022 roku?

Tak! Telewizor 32-calowy może być dobrym wyborem dla tych, którzy szukają kompaktowego urządzenia. Co więcej, telewizory 32-calowe są niezwykle popularne. W związku z tym, na pewno będą cieszyły się zainteresowaniem jeszcze przez wiele lat.

W 2022 roku telewizory 32-calowe na pewno nie znikną z rynku. Dlatego można się spodziewać, że popyt na te produkty pozostanie na wysokim poziomie. Konsumenci szukają dużych ekranów, toteż jest dość prawdopodobne, że ceny 32-calówek jeszcze bardziej spadną.

Telewizory do 32″ – podsumowanie

Jeśli szukasz kompaktowego urządzenia, to telewizor 32 cale będzie idealnym wyborem. Telewizory 32-calowe są często tańsze niż modele o większej przekątnej. Co więcej, produkty te mają szeroki kąt widzenia.

Telewizory 32-calowe są również bardzo przystępne cenowo. To uniwersalne produkty, którym w 2022 roku wciąż warto dać szansę!

You Might Also Like