Telewizory

Jaki telewizor do konsoli wybrać?

8 października 2020

Jaki TV do konsoli będzie najlepszym wyborem? Zdania się podzielone. Czy to prawda, że odpowiedź na pytanie o to, jaki telewizor do PS4 a telewizor do PS5 jest zupełnie inna? Sprawdźmy!

Jakie cechy powinien posiadać telewizor konsolowy?

Jeśli szukasz telewizora do konsoli, oto kilka ważnych cech, które powinieneś rozważyć przed jego zakupem:

Po pierwsze, powinieneś zrozumieć, że nie wszystkie telewizory przeznaczone dla starszych konsol mogą współpracować z najnowszymi konsolami. Wszystko zależy od modelu, ale jeśli dobrze znasz się na elektronice, nie będziesz miał żadnych problemów. Co powinno być główną cechą telewizora do konsoli? 

Można kupić telewizory z różnymi wejściami i wyjściami dla dowolnego urządzenia, w tym konsoli do gier. Ważne jest, aby zrozumieć pojęcie wejścia i wyjścia, ponieważ terminy te mogą być mylące. Wejście umożliwia podłączenie do telewizora dowolnego źródła dźwięku lub obrazu, natomiast wyjście dostarcza treści, które można oglądać na ekranie telewizora.

Konsolę do gier można podłączyć do telewizora konsolowego za pomocą kabla HDMI lub kabla S/PDIF. Nowoczesne konsole mogą przesyłać sygnał audio lub wideo za pomocą kabli HDMI, lub S/PDIF. Starsze konsole mogą wymagać modulatora RF.

Jeśli Twoja konsola do gier obsługuje funkcję Bluetooth, możesz jej również użyć do podłączenia tego telewizora. Jeśli jednak chcesz obejrzeć film, będziesz musiał użyć kabla HDMI. Nowoczesne konsole do gier obsługują funkcję Bluetooth, ale konsole starszej generacji nie mają tej funkcji.

Jaki TV pod konsole starszej generacji?

Jeśli masz starszą konsolę, będziesz musiał wybrać między najtańszymi telewizorami PS4 i Xbox One. Ponieważ na te konsole nie ma już popytu, a większość sprzedawców oferuje je za połowę ceny, można kupić je w świetnych cenach. Telewizory z nimi kompatybilne nie muszą obsługiwać 4K ani HDR.

Xbox One S jest znacznie tańszy niż model podstawowy wyższej generacji. Jeśli jesteś zapalonym graczem i zależy Ci na najlepszej grafice, możesz wybrać konsolę Xbox Series S. Jest to atrakcyjne wyceniona konsola TV, ale stanowi świetną opcję, zwłaszcza jeśli nie zależy Ci na pojemnym dysku.

Jaki telewizor wybrać do PS5 i Xbox Series S/X?

Jeśli chcesz kupić nową konsolę PlayStation 5 lub Xbox Series S/X, postaw na telewizor 4K. Zapewni on najlepsze wrażenia. Czy to telewizor do Xboxa, czy do urządzenia od Sony, upewnij się, że ma 4K. Dobry telewizor 4K umożliwi Ci także podłączenie konsoli do gier, dzięki czemu będziesz mógł oglądać filmy i seriale na Netflixie z najlepszą jakością obrazu. 

To także zminimalizowany input lag. Nowe modele korzystają z technologii, dzięki której opóźnienie jest dosłownie znikome. Ma się dzięki temu wrażenie, że gra jest ultrapłynna, a obraz ostry jak brzytwa. Świetnie radzą sobie z tym modele wykonane w technologii OLED, jakie ma Samsung, Philips, LG czy Sony. LCD raczej wypada na tym polu nieco gorzej. Tak samo, jak LED, choć ten nadrabia świetnym zakresem tonalnym kolorów.

Pamiętajmy też o tym, że czerń będzie wyglądać idealnie na matrycach SAMOLED, AMOLED i OLED. Możliwości tej technologii są gigantyczne, a dodatkowo można ustawiać je np. w Trybie Sport czy Trybie Rozrywki. Większość modeli pozwala samodzielnie regulować poziom nasycenia bieli, kontrast, czy dynamiczną adaptację jasności. 

To ważne parametry, które wnoszą naszą rozgrywkę na jeszcze wyższy poziom. Od matrycy w świecie gier zależy bardzo wiele. Oczywiście jakość grafiki w grze także ma znaczenie, jednak najbardziej zaawansowane urządzenia potrafią dosłownie zaszokować nawet starych wyjadaczy, którzy zaczynali rozgrywki online nawet wiele lat temu.

Jeśli chcesz kupić tańszy telewizor, możesz zdecydować się na telewizor 4K HDR. To najlepsza opcja do gier, zwłaszcza w przypadku najnowszych modeli konsol PS5 i Xbox. Nowoczesne konsole dostarczają treści HDR 10 i Dolby Vision, więc upewnij się, że Twój telewizor obsługuje te funkcje.

Jeśli chcesz mieć najlepszy telewizor budżetowy, możesz wybrać tani telewizor 4K z najnowszymi technologiami i funkcjami. Dobry telewizor budżetowy może być doskonałym wyborem, zwłaszcza jeśli szukasz taniego telewizora 4K.

Tani telewizor do konsoli – jaki kupić?

Jeśli chcesz kupić telewizor do konsoli, w Twojej głowie może pojawić się wiele pytań. Który model wybrać? Które funkcje są ważne? Których unikać?

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że na wszystkich nowoczesnych konsolach można grać na każdym telewizorze, o ile ma on wejście HDMI. Nie ma znaczenia, czy telewizor jest nowy, czy stary. Wszystko, czego potrzebujesz, to kabel HDMI do konsoli.

Ponadto wszystkie nowoczesne konsole obsługują HDR. Jest to ważna cecha, którą warto rozważyć, zwłaszcza jeśli chcesz kupić nową konsolę. Telewizory HD są wystarczające do grania w każdą grę, ale będziesz mieć niesamowite wrażenia, jeśli użyjesz telewizora HDR.

Jeśli chcesz wybrać najlepszy telewizor do konsol PS4, PS4 Pro i Xbox One, zalecamy wybór taniego telewizora 4K z obsługą HDR 10 i Dolby Vision. Zapewnią Ci one najlepsze wrażenia, nie nadszarpując przy tym Twojego portfela.

Najlepszy TV do konsoli – czym powinien się charakteryzować?

Zanim kupisz nowy telewizor do konsoli, powinieneś być świadomy najważniejszych cech, których należy szukać podczas zakupów najlepszego telewizora do konsoli. Ważne jest, aby znaleźć telewizor, który oferuje dobrą jakość obrazu i obsługuje najnowsze technologie. Obecnie producenci telewizorów starają się zapewnić lepsze wrażenia wizualne dla każdego rodzaju treści.

Jeśli chcesz znaleźć najlepszy telewizor do konsoli, upewnij się, że ma on wysoką rozdzielczość. Jest to najważniejsza cecha telewizora do konsoli. Można znaleźć niektóre telewizory o rozdzielczości 4K. Jednak najlepsze telewizory mają rozdzielczość 8K, więc zapewniają lepszą jakość obrazu niż podstawowe telewizory 4K.

Kolejną ważną cechą telewizora do konsoli jest częstotliwość odświeżania. Częstotliwość odświeżania to liczba klatek, które są wyświetlane na sekundę. Częstotliwość odświeżania jest ważna, ponieważ decyduje o tym, jak płynnie wyglądają obrazy. 144 Hz lub wyższa jest świetna, ponieważ zapewnia płynny ruch na ekranie.

Najlepszy telewizor dla konsol – podsumowanie

Najlepszy telewizor do konsoli to telewizor o wysokiej rozdzielczości i wysokiej częstotliwości odświeżania. Ważne jest, aby znaleźć telewizor o wysokiej rozdzielczości i wysokiej częstotliwości odświeżania, ponieważ zapewni to lepsze wrażenia podczas gry. Poza tym dobry telewizor do konsoli powinien być wyposażony w najnowsze technologie, takie jak 4K, HDR, Dolby Vision itp.

You Might Also Like